Pęknięta misa olejowa w ciągniku Mercedes Actros

Wyciek oleju w misce olejowej to zmora wielu posiadaczy ciągników Mercedes Actros. W Weld Plastic naprawiliśmy ich już wiele, dzięki czemu wiemy gdzie takowych pęknięć szukać i jak je skutecznie spawać.

Gdzie szukać pęknięć w miskach olejowych Mercedes Actros ?

Miska olejowa zazwyczaj pęka w tych samych miejscach. Pęknięcia występują zazwyczaj w dwóch obszarach – równolegle po obu stronach misy. Dokładna liczba pęknięć zależy od wielu czynników. Zazwyczaj miski pękają tylko w jednym miejscu, tj. pod trzecią śrubą (licząc od płytszej części miski). Niektóre miski potrafią pękać nawet w 3-4 miejscach. Na poniższych zdjęciach zaznaczyliśmy, które miejsca warto sprawdzić podczas wymiany oleju, aby później nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci wycieku oleju na trasie.

Jak sprawdzamy szczelność misek przed i po naprawie ?

W Weld Plastic posiadamy urządzenie do prądowego sprawdzania szczelności. Pozwala ono szybko zlokalizować miejsce uszkodzenia.

*Przy okresowej wymianie oleju można dostarczyć do nas miskę na DARMOWE sprawdzenie szczelności.

Jak nie naprawiać misek olejowych w Mercedes Actros ?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat naprawiliśmy wiele misek olejowych do ciągników Mercedes Actros i wiemy, że tylko odpowiednie ich pospawanie daje gwarancję, że miska za chwilę znowu nie będzie wymagała naprawy. 

Przez ten czas spotkaliśmy się również z wieloma nieskutecznymi metodami “napraw” stosowanymi w innych warsztatach : kleje żywiczne, maty z włókna szklanego, kleje do uszczelniania mis, masy do uszczelniania reflektorów, kleje cyjanoakrylowe, stalowe siatki, zszywki, zgrzewanie spawarkami do plastiku o zbyt małej mocy, oraz wiele innych. NIE POLECAMY!

 Poniżej prezentujemy kilka nieudanych napraw, które otrzymaliśmy do poprawy.

Jak skutecznie i szczelnie naprawiać miski olejowe w ciągnikach Mercedes Actros ?

Miski wykonane są z tworzywa odpornego na wysoką temperaturę. Można je naprawić tylko przy użyciu spawarek o dużej mocy. Do napraw nie używamy kleju! Spawy wykonujemy obustronnie, dodatkowo wzmacniając wadliwą część misy. Dzięki temu nie pęka ona ponownie w tym samym miejscu. 

Na wszystkie usługi dajemy gwarancję pod względem wytrzymałości i szczelności! Naprawę wyceniamy na miejscu, bądź po obejrzeniu zdjęć uszkodzeń.

Weld Plastic - Wysoka jakość na każdym centymetrze spawu !

W Weld Plastic każdą naprawę wykonujemy z tworzyw od renomowanych europejskich producentów oraz przy pomocy profesjonalnych urządzeń spawalniczych. W połączeniu z doświadczeniem, przekłada się to na wysoką jakość Naszych usług – czego wyrazem są stali powracający klienci !

Możliwość zakupu regenerowanych mis olejowych Mercedes Actros

Ze względu na duże zapotrzebowanie do Naszej oferty dodaliśmy możliwość zakupu regenerowanych mis olejowych A471 010 61 13. Miski zostały wzmocnione we wszystkich czterech wadliwych miejscach.

Naprawa stacjonarna lub wysyłkowa

Uszkodzone miski można dostarczyć lub wysłać do naszego warsztatu (dokładny adres na dole strony). Umówione naprawy realizujemy w ciągu jednego dnia. W przypadku wysyłek pospawane miski odsyłamy kolejnego dnia od otrzymania przesyłki.

KONTAKT

LOKALIZACJA

92-611 Łódź, ul. Słonimskiego 10a

tel: +48 518 591 876

mail: biuro@weldplastic.pl

NIP: 7282841262

REGON: 384823758

GODZINY PRACY
(Prosimy o kontakt telefoniczny przed przyjazdem do warsztatu)


Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 17:00

Sobota: 7:00 – 13:00

16 thoughts to “Pęknięta / uszkodzona miska olejowa w ciągniku Mercedes Actros

 • Mibtrans

  Czy skupujecie również pęknięte, uszkodzone miski do Mercedes Actros MP4 ?
  Mam kilka sztuk A4710106113

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Obecnie nie skupujemy misek olejowych do Mercedes Actros

   Odpowiedz
 • Bogdan

  Śmiało mogę polecić. Miska do actrosa oddana ponad rok temu do spawania. Wszystko jak do tej pory szczelne. Te pękające miski to chyba jakaś wada Mercedesa

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Dziękujemy za dobre słowo i zapraszamy ponownie !

   Odpowiedz
 • Jan

  Trafiłem z polecenia znajomego który spawał u was miskę olejową do actrosa mp5. Ja również polecam. Super naprawa. Miska szczelna. Porządnie wzmocniona

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Dziękujemy za dobre słowo i zapraszamy ponownie !

   Odpowiedz
 • Kasprzak Jan

  Naprawiałem miski olejowe od Mercedes actros w różnych firmach zawsze po jakimś czasie przeciekały. Tutaj spawanie wykonane w zupełnie inny sposób. Miski są szczelne i nie przeciekają. Polecam firmę !!

  Odpowiedz
 • Radek

  Zakładałem zamienniki, ale tak samo pękają, a niektóre nie pasują i trza wymieniać lepiej spawać i spokój

  Odpowiedz
 • Maciej

  U mnie miska olejowa w actrosie jest lekko zapocona, ale nie widać za bardzo czy jest gdzieś pękła. Macie możliwość sprawdzenia i zlokalizowania wycieku ?

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Tak, posiadamy urządzenie do wykrywania nieszczelności. Można dostarczyć miskę na darmowe sprawdzenie. W razie pytań zapraszam do kontaktu pod numerem tel.: 518591876

   Odpowiedz
 • Norbert

  Zamienniki misek actros też spawacie ? Zamiennik strzelił po miesiącu w tym samym miejscu co oryginalna miska

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Tak, zapraszam do kontaktu pod numerem tel.: 518591876

   Odpowiedz
 • Marx

  ja miałem założony zamiennik w actrosie to przy pierwszej wymianie oleju obrobił się korek do zlewu oleju

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Czasem tak się dzieję w zamiennikach

   Odpowiedz
 • Mario

  Czy da się naprawić miskę olejową do Mercedesa Atego ? Jaka cena za naprawę ???

  Odpowiedz
  • Weld Plastic

   Miski olejowe od Atego również spawamy. Prosiłbym o przesłanie zdjęcia uszkodzenia na adres: biuro@weldplastic.pl lub na numer tel: 518591876. Zobaczymy uszkodzenie i od razu wycenimy naprawę.

   Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *